KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246143
nr 1424 6143
Gösta Ydström
(1861-1952), Sverige
Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952). Signerad, daterad 1915, Landskapsmotiv. Olja på duk, 34x90cm, yttermått inklusive ram: 45x100cm, färgbortfall
Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:28:53
11/10 15:09:33